Szkolenia Agile i SCRUM

Dla kogo ?

Metodyki zwinne już od ponad 20 lat są praktykowane w organizacjach od bardzo małych do wielkich korporacji. Niektóre implementacje nie zakończyły się sukcesem i wynikało to oczywiście z wielu powodów, jednakże w wielu przypadkach była to po prostu nieznajomość metodyk. Pomocne w takiej sytuacji okazują się szkolenia Agile i Scrum, podczas których można poznać podstawy oraz szczegółowe zagadnienia z ich zakresu.

Szkolenie Agile i Scrum w Quatraco – dlaczego warto?

Tworzenie nowych produktów i usług wymaga odpowiedniego podejścia. Zazwyczaj proces ten jest złożony i wieloetapowy, przez co w ujęciu całościowym może się on wydawać wyzwaniem przerastającym możliwości organizacji czy grupy. Na szczęście nawet najbardziej skomplikowane projekty mogą zostać przeprowadzone sprawnie. W takich sytuacjach metodyka pracy odgrywa kluczową rolę.

Jedną z najpopularniejszych metodyk pracy jest Scrum, wywodzący się ze środowiska Agile. Osobą, która odpowiada za realizację projektu w duchu Scrum, jest Scrum Master. Korzyści z jego pracy można oceniać wielowymiarowo, jednak do najczęstszych powodów wdrożenia Scruma zalicza się m.in. chęć poprawy doświadczenia grupy docelowej naszych usług, wzrost liczby klientów, a w rezultacie przychodów. Scrum to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy.

Korzyści ze szkolenia Agile

Agile to termin, który w ciągu ostatnich dziesięciu lat stał się niezwykle popularny. Nie jest on tylko chwilową modą, opartą na wyniosłych sloganach. Agile w zarządzaniu projektami to środowisko, które realnie wpływa na efektywność zespołów oraz tempo dostarczania jakościowych produktów. Udowodniły to takie firmy jak Netflix, Amazon czy Airbnb, które z powodzeniem stosują Agile.

Agile kojarzy się przede wszystkim z IT. Rozwiązania z tego zbioru, takie jak Scrum, mogą sprawdzić się także w innych branżach, na przykład w marketingu czy sprzedaży. Biorąc udział w szkoleniu Agile, poznajesz pewien sposób myślenia, którego najlepsze cechy możesz zaadaptować w swoim życiu zawodowym – także wtedy, gdy realizowane projekty wykraczają poza obszar IT.

Korzyści ze szkolenia Scrum

Agile i Scrum nie są tym samym – wspomniane nazwy nie powinny być stosowane zamiennie. Pierwsza z nich oznacza zbiór praktyk i metod, których wspólnym mianownikiem jest zwinne podejście do tworzenia i rozwijania produktów. Aby zrozumieć zasady zwinnego wytwarzania oprogramowania, warto zapoznać się z manifestem Agile, opracowanym w 2001 roku. Warto pamiętać, że Agile nie zamyka organizacji w sztywnych ramach – należy je traktować jako swego rodzaju filozofię.

Scrum można zdefiniować jako metodę wywodzącą się z Agile, która polega na regularnym zwiększaniu funkcjonalności produktu, na przykład comiesięcznej rozbudowie oprogramowania o kolejne moduły. Założenia Scrum są stosunkowo proste, jednak największy problem najczęściej stanowi ich właściwe wdrożenie.

Z pomocą przychodzi Scrum Master, który za swoją pracę może oczekiwać sowitego wynagrodzenia, nierzadko przekraczającego 10000 zł brutto miesięcznie. Zarobki SM-ów kuszą nowych adeptów branży IT, chcących spróbować swoich sił w roli, która ostatnimi czasy bije rekordy popularności.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu Scrum?

W szkoleniu Scrum warto wziąć udział z kilku powodów. Są one zależne od aktualnego poziomu zaznajomienia kursanta z tą metodyką pracy. Szkolenie Scrum jest polecane osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę. W trakcie szkolenia doświadczeni trenerzy omawiają najważniejsze zagadnienia i rozwiewają wszelkie wątpliwości, których samodzielne zrozumienie mogłoby okazać się za trudne.

W przypadku, gdy osoba ma już doświadczenie zawodowe, szkolenia Scrum to świetna możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i uzupełnienia ewentualnych braków. Osoby prowadzące szkolenie mają wieloletnie doświadczenie w pracy ze Scrumem. Nauka w grupie to doskonały czas na zrozumienie zagadnień związanych ze Scrum, które dotychczas mogły być problematyczne.

Szkolenie warto potraktować jako przepustkę do możliwości uzyskania certyfikatu Professional Scrum Master. Nie jest to obligatoryjne – do egzaminu przystępują również osoby zdobywające wiedzę na własną rękę, jednakże warto pamiętać, że koszt podejścia do egzaminu to aż 150 dolarów. Wynikiem niezbędnym do zaliczenia jest 85% prawidłowych odpowiedzi, a przy 95% i więcej uzyskuje się możliwość aplikowania na Professional Scrum Trainer. Jak widać, udział w szkoleniu może procentować w przyszłości.

Korzyści z wdrożenia Scrum w firmie

Zwinność w odniesieniu do Scrum oznacza małe, ale konsekwentne postępy, a także ciągłe sprawdzanie kierunku, w którym zmierza projekt. Scrum jest przeciwieństwem podejścia, w którym realizacja projektu odbywa się na sztywno, zgodnie z uprzednio przygotowanym planem.

Ta metodyka pracy przewiduje elastyczność, co sprawia, że wdrażanie zmian i nowych pomysłów może odbywać się szybko. Dzięki temu tempo wprowadzania zmian jest lepsze, a efekty ich wprowadzenia są bardziej przewidywalne.

Dla kogo przeznaczone są szkolenia Agile i Scrum?

Szkolenia Agile i Scrum dotyczą wybranych zagadnień i dostarczają korzyści wybranym specjalizacjom, takim jak analitycy systemowi, kierownicy projektów, testerzy oprogramowania, programiści. Oferta szkoleń jest rekomendowana także innym osobom, które mają bezpośredni wpływ na jakość procesów w projektach. Warto zainteresować się nimi także na etapie poszukiwania swojego miejsca w branży IT – być może praca jako Scrum Master okaże się strzałem w dziesiątkę.

Agile-quatraco

Katalog szkoleń

Scrum w praktyce

Wprowadzenie do metodyk zwinnych ze szczególnym naciskiem na SCRUM...

 

Czytaj więcej »

Budowanie zespołowości w SCRUM

Szkolenie dla zespołów projektowych

Czytaj więcej »

Budowanie Product Backlogu

Szkolenie dla Produkt Ownerów

Czytaj więcej »

Praktyczny wstęp do metodyk zwinnych oraz przegląd narzędzi

Szkolenie dla teamów i scrum masterów

Czytaj więcej »

Zwinne zarządzanie wymaganiami

Szkolenie dla Product Ownerów, Analityków Biznesowych / Systemowych

Czytaj więcej »

Zapytaj nas o ofertę

Odpowiemy tak szybko jak to możliwe !!!

Gdańsk; al. Grunwaldzka 413

+48 608 43 17 49

Zobacz inne szkolenia

Zarządzanie zmianą

Sprawdź naszą ofertę szkoleń związanych z zarządzaniem zmianą w organizacjach ze szczególnym nastawieniem na procesy IT.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Agile i Scrum

Nowoczesne firmy potrzebują bardziej efektywnych metod pracy, które pozwolą lepiej rozumieć klienta i wykorzystywać możliwości pracowników

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Testowanie

Jesteś zainteresowany podniesieniem swoich kwalifikacji i zdobyciem globalnie rozpoznawanych certyfikatów ISTQB ?

Jesteś osobą odpowiadającą za ścieżkę kariery swoich pracowników ? Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Analiza biznesowa

Analiza biznesowa to dyscyplina badawcza polegająca na identyfikowaniu potrzeb biznesowych i określaniu rozwiązań problemów biznesowych.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Bezpieczeństwo

Nasi konsultanci i trenerzy mogą pomóc Twojej firmie wdrożyć najlepsze praktyki testowania, DevOps i zarządzania w metodykach AGILE.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Dev Ops

Obecnie pracujemy nad przygotowaniem szkoleń w zakresie zgodnym z DevOps Institute. Pierwszym szkoleniem będzie zgodne z DevOps Foundation.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco ?

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera

Strona quatraco.pl korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.