Szkolenia z analizy biznesowej

Analiza biznesowa to dziedzina IT, dzięki której zwiększamy szanse, że wytworzone systemy będą spełniać oczekiwania grup biznesowych. Zgodnie z definicją IIBA, procesy analizy biznesowej można określić jako “określanie potrzeb i rekomendowanie rozwiązań”. Tym właśnie zajmuje się analityk biznesowy, który zbiera informacje z różnych źródeł i na ich podstawie rozpoznaje i określa potrzeby organizacji, proponuje rozwiązania, kontroluje przebieg zmian oraz ocenia wdrożenie.

Czym jest analiza biznesowa w IT?

Analityk biznesowy to zawód na pograniczu IT i zarządzania. W codziennej pracy analityk biznesowy ma do czynienia z interesariuszami oraz zespołem projektowym. Z jednej strony pomaga klientom w doprecyzowaniu potrzeb i wymagań, natomiast z drugiej dostarcza zespołowi informacji, które umożliwią rozpoczęcie, realizację i pomyślne zakończenie projektu. Do takich informacji zalicza się m.in. proces biznesowy, cel biznesowy oraz wymagania.

 

Nieodłącznym elementem pracy analityka biznesowego jest modelowanie procesów biznesowych. Celem modelowania jest ułatwienie zrozumienia przeprowadzonej analizy i uproszczenie komunikacji. Analitycy w tym celu najczęściej wykorzystują zdefiniowane notacje, dzięki którym model może zostać przygotowany zgodnie z odgórnie przyjętymi standardami.

 

Współcześnie standardem w tej dziedzinie jest BPMN (Business Process Modeling Notation, Notacja i Model Procesu Biznesowego). Zaletą tej notacji jest przejrzysta, jednolita forma, prosta w zrozumieniu także dla osób nietechnicznych, niezwiązanych z branżą IT. Jej wykorzystanie sprawia, że zarządzanie wymaganiami procesów biznesowych i automatyzacja wykonywania zadań stają się łatwiejsze.

Szkolenia z analizy biznesowej w Quatraco — Online i Offline

Dobry analityk biznesowy powinien nieustannie rozwijać swoje umiejętności. Szkolenia z analizy biznesowej pomogą Ci w rozpoczęciu zawodowej przygody lub przebranżowieniu się. W ramach szkoleń nasi trenerzy uczą m.in. podstaw BPMN oraz zarządzania procesowego. Szkolenia są prowadzone przez specjalistów z wieloletnim praktycznym doświadczeniem.

 

Uważasz, że analiza biznesowa może być czymś dla Ciebie? Skorzystaj z oferty szkoleniowej Quatraco i zapisz się na kurs z analizy biznesowej dla początkujących. Zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej to idealny pomysł na pierwszy etap rozwoju. Znajomość zasad, terminologii i właściwych praktyk ułatwią Ci przyswajanie bardziej złożonych zagadnień. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat potwierdzający Twoje uczestnictwo.

Do kogo skierowane są kursy?

Analiza biznesowa to ważny etap realizacji projektu — w dużej mierze to od niej zależy powodzenie danego przedsięwzięcia. Zespół dysponujący spójnym projektem, składającym się wyłącznie ze zweryfikowanych informacji, ma dużą szansę na sukces. 

 

Kursy poświęcone analizie biznesowej są dedykowane:

  1. analitykom systemowym i biznesowym,
  2. project managerom,
  3. architektom rozwiązań informatycznych,
  4. testerom akceptacyjnym,
  5. product managerom i product ownerom.

Wybierz Quatraco i postaw na skuteczność!

Szkolenia Quatraco umożliwią Ci zwiększanie swoich kompetencji z każdego miejsca na świecie. Odbywają się one w wirtualnych klasach, w zgodzie z dobrymi praktykami nauczania zdalnego. Obecność w małej grupie działa motywująco, a jednocześnie nie zaburza przepływu informacji. 

Analiza-biznesowa-quatraco

Katalog szkoleń

Podstawy BPMN oraz wstęp do zarządzania procesowego

Szkolenie dedykowane dla analityków systemowych i biznesowych, product managerów, testerów, projektantów RPA...

Czytaj więcej »

BPMN dla średnio zaawansowanych

Szkolenie dedykowane dla analityków systemowych i biznesowych, product managerów znających podstawy BPMN

Czytaj więcej »

Zapytaj nas o ofertę

Odpowiemy tak szybko jak to możliwe !!!

Gdańsk; al. Grunwaldzka 413

+48 608 43 17 49

Zobacz inne szkolenia

Zarządzanie zmianą

Sprawdź naszą ofertę szkoleń związanych z zarządzaniem zmianą w organizacjach ze szczególnym nastawieniem na procesy IT.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Agile i Scrum

Nowoczesne firmy potrzebują bardziej efektywnych metod pracy, które pozwolą lepiej rozumieć klienta i wykorzystywać możliwości pracowników

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Testowanie

Jesteś zainteresowany podniesieniem swoich kwalifikacji i zdobyciem globalnie rozpoznawanych certyfikatów ISTQB ?

Jesteś osobą odpowiadającą za ścieżkę kariery swoich pracowników ? Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Analiza biznesowa

Analiza biznesowa to dyscyplina badawcza polegająca na identyfikowaniu potrzeb biznesowych i określaniu rozwiązań problemów biznesowych.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Bezpieczeństwo

Nasi konsultanci i trenerzy mogą pomóc Twojej firmie wdrożyć najlepsze praktyki testowania, DevOps i zarządzania w metodykach AGILE.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Dev Ops

Obecnie pracujemy nad przygotowaniem szkoleń w zakresie zgodnym z DevOps Institute. Pierwszym szkoleniem będzie zgodne z DevOps Foundation.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco ?

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera

Strona quatraco.pl korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.