Szkolenia Dev Ops

Szkolenia w przygotowaniu.

Obecnie pracujemy nad przygotowaniem szkoleń w zakresie zgodnym z DevOps Institute. Pierwszym szkoleniem będzie zgodne z DevOps Foundation. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt.

Szkolenia z zakresu DevOps

DevOps to rodzaj metodyki organizacyjnej, która istotnie wpływa na tempo wprowadzania zmian w usługach i produktach. Termin określający powstał poprzez połączenie dwóch angielskich słów “Development” (rozwój) i “Operations” (operacje). Osobą odpowiedzialną za ten obszar w sferze projektowej jest inżynier DevOps, którego podstawowym zadaniem jest wprowadzenie usprawnień wspomagających cykl rozwoju oprogramowania. 

Ścisła integracja zespołów to najważniejsza cecha tego modelu organizacyjnego. Szczególnie pożądaną cechą w ramach tego modelu są wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne. Kolejnym filarem filozofii DevOps są narzędzia do automatyzacji. Korzystanie z nich stanowi nieodłączny element pracy inżyniera DevOps. Specjalista na tym stanowisku powinien dysponować wiedzą na temat takich narzędzi jak Selenium czy Jenkins. 

Zastosowanie rozwiązań z zakresu DevOps sprawi, że oprogramowanie zostanie wdrożone szybciej, a dodatkowo jego jakość i bezpieczeństwo będą na wyższym poziomie. Pierwsze korzyści związane z wdrażaniem DevOps są widoczne już po kilku miesiącach. 

Szkolenia DevOps w Quatraco – Online i Offline

Szkolenia DevOps odbywają się w formie zdalnej. Uczestnicy spotykają się z trenerem w wirtualnej klasie, w małym gronie. Zaletą kursu online jest brak konieczności odbywania podróży. Dzięki temu możesz rozwijać swoje kompetencje z dowolnej lokalizacji — jeśli pracujesz zdalnie, Twój workflow nie zostanie zaburzony. 

Szkolenia online wymagają od uczestnika uprzedniego przygotowania pod względem technicznym. Stabilne łącze internetowe oraz słuchawki lub głośniki to niezbędne minimum, w które powinien być wyposażony każdy uczestnik. Warto mieć do dyspozycji mikrofon i kamerę — korzystanie z nich znacznie usprawnia komunikację.

Dla kogo przeznaczone są kursy DevOps?

Kursy DevOps są dedykowane każdej osobie, która chciałaby zapoznać się z nowoczesnym podejściem do wytwarzania oprogramowania. W szczególności rekomendujemy je osobom chcącym rozpocząć karierę jako inżynier DevOps. Wzięcie udziału w szkoleniu to doskonały punkt wyjściowy do wybrania specjalizacji i dalszego rozwoju.

Praca jako DevOps Engineer to ciekawa, ale wymagająca ścieżka kariery. Od inżyniera wymagana jest także znajomość programowania, głównie w celu tworzenia skryptów do automatyzacji zadań. Warto także znać podstawy m.in. testowania oprogramowania oraz administrowania serwerami. 

Korzyści po szkoleniu

Udział w szkoleniu gwarantuje Ci możliwość uzyskania unikalnej wiedzy od wieloletnich specjalistów z dziedziny DevOps, dysponujących wiedzą teoretyczną oraz doświadczeniem z zastosowania DevOps w praktyce.

Znajomość podstaw DevOps umożliwi Ci lepszą organizację środowiska zarządzania projektem, co pozytywnie wpłynie na czas trwania procesu wdrożeniowego. Oszczędność czasu dodatkowo przekłada się na zmniejszenie kosztów związanych z procesem.

DevOps Foundation, czyli wprowadzenie w kulturę DevOps

Szkolenie DevOps Foundation skupia się na podstawach kultury DevOps. Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę na temat istoty DevOps, zasad tej kultury organizacyjnej oraz kluczowych praktyk stosowanych w jej ramach. 

Devop quatraco

Zapytaj nas o ofertę

Odpowiemy tak szybko jak to możliwe !!!

Gdańsk; al. Grunwaldzka 413

+48 608 43 17 49

Zobacz inne szkolenia

Zarządzanie zmianą

Sprawdź naszą ofertę szkoleń związanych z zarządzaniem zmianą w organizacjach ze szczególnym nastawieniem na procesy IT.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Agile i Scrum

Nowoczesne firmy potrzebują bardziej efektywnych metod pracy, które pozwolą lepiej rozumieć klienta i wykorzystywać możliwości pracowników

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Testowanie

Jesteś zainteresowany podniesieniem swoich kwalifikacji i zdobyciem globalnie rozpoznawanych certyfikatów ISTQB ?

Jesteś osobą odpowiadającą za ścieżkę kariery swoich pracowników ? Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Analiza biznesowa

Analiza biznesowa to dyscyplina badawcza polegająca na identyfikowaniu potrzeb biznesowych i określaniu rozwiązań problemów biznesowych.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Bezpieczeństwo

Nasi konsultanci i trenerzy mogą pomóc Twojej firmie wdrożyć najlepsze praktyki testowania, DevOps i zarządzania w metodykach AGILE.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Dev Ops

Obecnie pracujemy nad przygotowaniem szkoleń w zakresie zgodnym z DevOps Institute. Pierwszym szkoleniem będzie zgodne z DevOps Foundation.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco ?

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera

Strona quatraco.pl korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.