Doradztwo i consulting​

Nasi konsultanci i trenerzy mogą pomóc Twojej firmie wdrożyć najlepsze praktyki testowania, DevOps i zarządzania w metodykach AGILE.

Dynamicznie zmieniający się rynek IT wymaga szybkich reakcji na rozwój technologii. Czasami pogodzenie tego z podstawową działalnością firmy – zwłaszcza, gdy rozwiązania IT są jedynie narzędziem – może okazać się zbyt trudne. Podobnie jest w przypadku optymalizacji procesów biznesowych – niedostateczna znajomość metodyk z dużym prawdopodobieństwiem spowoduje, że proces wdrażania zmian zakończy się fiaskiem. Każda taka próba wiąże się z kosztami – straconym czasem i pieniędzmi, które można było poświęcić na rozwój w obszarze core business.

Współpraca ze specjalistami, którzy na co dzień zajmują się wdrażaniem najlepszych praktyk testowania, zarządzania wymaganiami i zarządzania w metodykach AGILE, z punktu widzenia ekonomicznego jest bardziej opłacalna. Doradztwo i consulting w obszarze IT pomoże Twojej firmie w realizacji najważniejszych celów biznesowych. Wsparcie naszych trenerów i konsultantów umożliwi zespołowi skupienie się na celach strategicznych firmy.

Profesjonalne usługi consultingu IT w Quatraco

Technologie informatyczne stwarzają wiele szans na zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku. Aby w pełni wykorzystać ich potencjał, warto skorzystać z porad doświadczonych specjalistów. Usługa consultingu w Quatraco jest wyjściem naprzeciw potrzebom klientów, którzy chcą poprawić efektywność wykonywanych prac i jednocześnie ograniczyć ryzyko strat powiązanych z brakiem dostatecznej wiedzy w obszarze IT. Wiedza, doświadczenie i obserwacja zmieniających się trendów to kluczowe elementy, które czynią nasze usługi profesjonalnymi.

Działania ukierunkowane na skuteczność to nasz priorytet. Współpracujące z nami organizacje mogą liczyć na dedykowane rozwiązania, zgodne z ich potrzebami. Profesjonalne usługi consultingu IT ułatwią kadrze kierowniczej zrozumienie problemu i umożliwią wprowadzenie stosownych zmian.

Zakres usług doradczych IT w Quatraco

Doświadczenie trenerów i konsultantów, z którymi współpracujemy, obejmuje liczne zagadnienia związane z IT. Dzięki temu jesteśmy gotowi na podjęcie współpracy obejmującej m.in. zarządzanie projektami, automatyzację testów, DevOps i nie tylko. Nasi konsultanci zadbają o prawidłowy przebieg procesów IT na różnych obszarach.

Zarządzanie testowaniem wymaga odpowiednich kompetencji kierowniczych. Każdy projekt IT jest unikatowy, dlatego nie należy decydować się na szablonowe rozwiązania. Konsultanci, z którymi współpracujemy, mają duże doświadczenie w testowaniu oprogramowania, a swoją wiedzą skutecznie wspomagają działy IT. Klienci mogą liczyć na wsparcie merytoryczne w każdym aspekcie testowania – automatyzacji, technik, narzędzi do testowania oraz optymalizacji całego procesu testowego.

Optymalizacja, usprawnianie procesów i zasobów, zwłaszcza w branży IT, to bardzo popularne zagadnienia. Wdrożenie procesów optymalizacyjnych, czyli poprawienie i ulepszenie poszczególnych procesów biznesowych, zwiększy prawdopodobieństwo sukcesu planowanych przedsięwzięć. Do tego wymagana jest jasna wizja i konkretny plan, który umożliwi zespołowi projektowemu podjąć konkretne działania.

Optymalizacja procesów, w zależności od skali działalności, może okazać się skomplikowana. Mając na uwadze, jak trudne jest wprowadzanie zmian i oswojenie się z nimi, przeprowadzenie optymalizacji może wymagać wsparcia. Proponujemy obsługę doradczą w tym zakresie, dzięki której budowa nowego, lepszego środowiska pracy, stanie się łatwiejsza. Specjalistyczna wiedza ekspercka pozwala nam biegle poruszać się w tematyce optymalizacji procesów i zasobów IT.

Jeśli rozwijasz lub chcesz rozwinąć nowe projekty i uważasz, że Twoja firma potrzebuje wsparcia, powinieneś rozważyć skorzystanie z usługi doradztwa w zakresie zarządzania projektami. Zdobycie wiedzy na temat planowania, inicjowania projektu, a także dalszego zarządzania nim, może istotnie wpłynąć na szanse jego powodzenia. Rozwiązania naszych specjalistów wzmocnią rozwój i efektywność Twojej organizacji.

Proces współpracy z trenerami i konsultantami

Proces współpracy w obszarze doradztwa i consultingu IT nie jest zamknięty w ściśle zdefiniowanych ramach. Niezbędne działania podejmujemy na bazie analizy problemu i potrzeb, która stanowi komplementarną część usługi. Zależy nam na tym, aby dzięki naszym działaniom klienci uzyskiwali wymierne korzyści, dlatego tak ważne jest indywidualnie podejście do każdego przypadku.

W dalszej kolejności współpraca może przebiegać w następujący sposób: – udokumentowanie obecnego procesu, lub grupy procesów – Current Operating Model (COM); – udokumentowanie rekomendowanego wersji procesu – Future Operating Model (FOM); – zaplanowanie programu migracji z COM na FOM, włącznie z zestawem metryk wspierającymi; – monitorowanie postępów przy wdrożeniu; – wsparcie przy realizacji programu; – zamknięcie programu.

Pozostałe usługi IT w Quatraco

Jednym z fundamentów naszej działalności są szkolenia IT, które są zgodne z aktualnymi trendami rynkowymi. W naszej ofercie znajdują się szkolenia IT z zakresu DevOps, sztucznej inteligencji, Agile, Scrum czy testowania oprogramowania. Ukończenie szkolenia jest doskonałym punktem wyjściowym do zdobycia prestiżowej certyfikacji, w tym ISTQB czy ITIL. Jeśli marzysz o tym, aby Twoja kariera w IT nabrała rozpędu, zainteresuj się naszą ofertą szkoleniową.

Zajmujemy się nie tylko szkoleniem, ale także pozyskiwaniem wykwalifikowanych pracowników w branży IT. Wspomagamy procesy rekrutacyjne na każdym etapie – od poszukiwania osób spełniających wymogi formalne, aż do prezentacji najlepszych kandydatów. Dysponujemy własną bazą kandydatów, a dodatkowo wspomagamy naszą pracę ogłoszeniami internetowymi i poszukiwaniami bezpośrednimi. Doskonale znamy rynek IT i dzięki temu wiemy, jakich cech poszukiwać u potencjalnych pracowników.

Innym modelem pozyskiwania pracowników jest outsourcing IT, który polega na oddelegowaniu części zadań poza firmę. Aby sprostać oczekiwaniom wymagających klientów, zajmiemy się dopasowaniem i wdrożeniem specjalistów, którzy będą działać na Państwa zlecenie przez określony czas.

Wszechstronne podejście do IT umożliwia nam oferowanie zróżnicowanych usług, co oznacza, że współpraca z Quatraco może być wielopłaszczyznowa. Zapewniamy pełne wsparcie – zarówno merytoryczne, jak i techniczne, w zakresie przygotowania, wdrożenia i realizacji projektu.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani konsultacjami skrojonymi na miarę Waszych potrzeb prosimy o kontakt.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera

Strona quatraco.pl korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.