Rekrutacje i Outsourcing

Mamy wieloletnie doświadczenie w rekrutacji wyspecjalizowanego personelu IT oraz planowaniu ścieżek kariery.​

Usługi rekrutacyjne

Dzięki doskonałej znajomości branży z powodzeniem rekomendujemy dobrze dobranych i często z ogromnym wysiłkiem wyszukanych kandydatów spełniających wymagania firm i akceptujących warunki pracy oferowane przez naszych Klientów.

Rekrutacja polega na poszukiwaniach bezpośrednich, zwłaszcza kandydatów na wyspecjalizowane stanowiska, na selekcji osób aplikujących w odpowiedzi na ogłoszenia prasowe i internetowe, na wykorzystaniu własnej bazy danych kandydatów. Ostatecznie, celem rekrutacji jest prezentacja Klientowi najlepszych kandydatów, osób spełniających wymagania formalne i osobowościowe oraz rekomendacja do zatrudnienia.

Mamy bardzo rozbudowaną bazę potencjalnych kandydatów, znamy kanały komunikacji, dzięki którym możemy dotrzeć bezpośrednio do nich.

Quatraco bierze na siebie odpowiedzialność za każdą zatrudnioną u Klienta osobę, co nie sprowadza się tylko do okresu gwarancji, ale również wsparcia rozwoju pracownika.

Outsourcing IT w Quatraco

Utrzymanie wysokiego komfortu pracy wiąże się z koniecznością posiadania nowoczesnej infrastruktury informatycznej. Niektóre zadania z tym związane mogą być zbyt dużym obciążeniem dla zespołu. W takich sytuacjach – i nie tylko w takich – warto zainteresować się usługą outsourcingu IT. Współpracujemy ze specjalistami, którzy na określony czas mogą zostać oddelegowani do Państwa firmy w celu pełnienia określonych obowiązków.

Dlaczego warto skorzystać z usług outsourcingu w IT?

Rynek usług outsourcingowych w IT rozwija się dynamicznie. Powodem intensywnego rozwoju tego sektora IT są zróżnicowane potrzeby mikro- i makroekonomiczne, do których zalicza się między innymi chęć poprawy efektywności procesów zachodzących w firmie. Oddelegowanie pewnych zadań poza organizację ułatwia skupienie się na realizacji celów strategicznych, a tym samym może wpłynąć pozytywnie na ogólny rozwój firmy.

Czasami obowiązki związane z infrastrukturą informatyczną narastają stopniowo – co daje pewien komfort w zakresie podejmowania decyzji – jednak zdarza się, że problem pojawia się nagle i wymaga natychmiastowej reakcji. Outsourcing IT jest pod tym względem bardziej korzystny od przeprowadzania tradycyjnego procesu rekrutacji. Firmy decydujące się na outsourcing nie muszą zajmować się obsługą administracyjną pracowników, utrzymaniem ich stanowisk czy podnoszeniem ich kompetencji. To zdecydowanie obniża czas odpowiedzi na wszelkie komplikacje, tym samym pozwala na szybsze przywrócenie firmy na właściwe tory.

Kolejną korzyścią wynikającą z outsourcingu jest redukcja kosztów. Brak konieczności poszukiwania i zajmowania się pracownikiem to nie tylko oszczędność czasu, ale także i pieniędzy. Przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego, przygotowanie stanowiska, wdrożenie pracownika i jego opłacenie – to wszystko wiąże się z wydatkami, których skala może przekraczać początkowe założenia. Aby uchronić się przed niespodziewanymi wydatkami, warto zdecydować się na outsourcing IT.

Ważnym powodem korzystania z usług outsourcingu, jest trudność w pozyskaniu odpowiedniego specjalisty. Od poszukiwań do zatrudnienia może upłynąć bardzo dużo czasu, a dodatkowo nie ma gwarancji, że proces rekrutacyjny zakończy się pomyślnie. To ryzyko można zniwelować w prosty sposób – wystarczy zdecydować się na outsourcing, który gwarantuje określone zasoby na ustalony czas. Dzięki temu funkcjonowanie firmy pozostanie niezaburzone, a praca będzie wykonana zgodnie z aktualnymi potrzebami.

Co możesz osiągnąć dzięki Quatraco?

Jesteśmy specjalistami w zakresie IT, HR oraz outsourcingu. Dzięki nam zyskasz możliwość współpracy z doświadczonymi specjalistami w swoich dziedzinach, którzy z pewnością sprostają nawet wysokim oczekiwaniom. Duże doświadczenie w branży IT ułatwia nam zrozumienie potrzeb klientów i dzięki temu potrafimy znaleźć optymalne rozwiązania, które idealnie wpisują się w ich potrzeby.

Dzięki doskonałej znajomości branży wiemy, jakich cech poszukiwać u potencjalnych specjalistów, którym przekażemy Twoje zadania. Konsultanci, z którymi współpracujemy, specjalizują się w zarządzaniu projektami, testowaniem oprogramowania oraz DevOps. To sprawia, że możemy zaoferować kompleksowe podejście do problemów IT, z którymi zmaga się Twoja firma.

Outsourcing zarządzania projektami sprawdzi się, gdy do realizacji aktualnych lub planowanych projektów nie opłaca się utrzymywać stanowiska menedżera. Dzięki outsourcingowi zyskasz szansę na skuteczną realizację założonych celów. Nasi specjaliści pomogą Ci we wdrożeniu nowego systemu zarządzania, dzięki któremu prace w Twojej firmie będą przebiegać efektywnie.

Podczas współpracy możesz dowiedzieć się, co hamuje rozwój Twojej firmy oraz jak przeciwdziałać wskazanym czynnikom. Twój zespół, dzięki optymalizacji procesów wewnętrznych, będzie mógł pracować wydajniej. Nowe praktyki w zakresie managementu pozwolą Ci na lepsze wykorzystywanie zasobów, a tym samym umożliwią wejście Twojej firmy na wyższy poziom.

Outsourcing IT – jak to działa i jak wygląda proces?

Aby lepiej zrozumieć, czym jest outsourcing IT, warto poznać pochodzenie tego sformułowania. “Outsourcing” to skrót angielskiego wyrażenia outside-resource-using, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza wykorzystanie zewnętrznych zasobów. Outsourcing w kontekście IT najczęściej oznacza zlecanie zadań związanych z informatyką poza strukturę wewnętrzną firmy.

Outsourcing IT to popularna usługa, która obejmuje wcześniej określony zakres obowiązków. Klient może zdecydować się na pełną obsługę w danym obszarze lub outsourcing jedynie wybranych zadań. Zaletą outsourcingu usług informatycznych jest możliwość dynamicznego reagowania na zwiększające się potrzeby – a to może okazać się niezbędne, gdy będziesz mieć więcej czasu na podstawową działalność Twojego przedsiębiorstwa.

Rozpoczęcie współpracy w zakresie outsourcingu IT wymaga określenia potrzeb. To od nich uzależniamy sposób współpracy – konsultanci, z którymi współpracujemy, pomagają nie tylko doraźnie, ale także mogą świadczyć usługi z uwzględnieniem długofalowego planu działania. Po pozytywnej weryfikacji konsultantów przystępują oni do realizacji wcześniej ustalonych zadań.

Kiedy powinieneś rozważyć outsourcing usług informatycznych?

Outsourcing usług informatycznych sprawdza się, gdy obecna kadra informatyczna nie zapewnia należytego poziomu realizacji zadań. Powodów takiego zjawiska może być wiele, jednak efekt zawsze jest ten sam – firma działa na zwolnionych obrotach i nie może wykorzystać pełni swojego potencjału. Obecnie zależność od systemów informatycznych jest na tyle duża, że wszelkie zagrożenia w tym zakresie powinny być natychmiast eliminowane, gdyż ich nieprawidłowe funkcjonowanie może zaburzyć funkcjonowanie firmy.

Powierzenie odpowiedzialności za sferę IT wyłącznie jednej osobie – co jest częstym zjawiskiem – jest bardzo ryzykowne. Zdarza się także, że firmy w ogóle nie mają działu IT, a obowiązki z tym związane są przydzielane pracownikom, którzy nie są specjalistami w danej dziedzinie. Do stworzenia działu IT trzeba podejść niezwykle roważnie, a jego utrzymanie wiąże się z odpowiedzialnością i kosztami. Jest to szczególnie trudne, gdy cele i profil działalności firmy są zupełnie niezwiązane ze światem informatyki, a jednak wymagają przeniesienia części biznesu w świat wirtualny.

Mając na uwadze powyższe czynniki – warto rozważyć skorzystanie z oferty outsourcingu usług informatycznych. Jeśli Twoja firma potrzebuje specjalistów na określony czas lub do konkretnego projektu, outsourcing może okazać się najlepszym rozwiązaniem. W celu uzyskania szczegółów prosimy o kontakt.

Postaw na jakość i Nasze doświadczenie!

Outsourcing IT to jedna z naszych specjalności, dlatego warto nam zaufać. Naszym zadaniem jest dbać o to, aby konsultanci dostarczali Państwu usługi wysokiej jakości. Połączenie naszych umiejętności z zakresu Human Resources oraz IT otwiera perspektywy na udaną i owocną współpracę. Współpracujemy wyłącznie ze zweryfikowanymi specjalistami, którzy doskonale odnajdują się w swoich obowiązkach.

Warto zaznaczyć, że usługa outsourcingu jest “skrojona na miarę” – różnorodność obszaru IT nie stanowi dla nas przeszkody. Wspólnie z klientami szukamy optymalnych rozwiązań, które w stu procentach wpiszą się w ich potrzeby. Usługa outsourcingu usług informatycznych sprawdzi się niezależnie od wielkości firmy – każdy, kto potrzebuje obsługi informatycznej w swojej firmie, zasługuje na profesjonalne wsparcie.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani konsultacjami skrojonymi na miarę Waszych potrzeb prosimy o kontakt.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera

Strona quatraco.pl korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.