Szkolenia dotyczące bezpieczenstwa

Dla Kogo ?

Bezpieczeństwo w erze cyfrowej zyskało bardzo na znaczeniu. Firmy wytwarzające oprogramowanie muszą zwracać uwagę na aspekty bezpieczeństwa, gdyż inaczej narażają użytkowników, właścicieli biznesów i tym samym też siebie na ogromne straty finansowe spowodowane wyciekami danych. Z kolei w przypadku firm przetwarzających dane konieczne jest wdrożenie i przestrzeganie procedur bezpieczeństwa, ponieważ niestety błąd ludzki i zaniedbania są najczęstszą przyczyną włamań. 

Poniższe szkolenia pokrywają powyższe aspekty w podstawowym zakresie. W przypadku Państwa zainteresowania bardziej zaawansowanymi szkoleniami prosimy o kontakt.

Zawód przyszłości, czyli jak zostać specjalistą od cyberbezpieczeństwa?

Fundamentem udanej kariery w sektorze cyberbezpieczeństwa jest zdobywanie certyfikatów potwierdzających posiadaną wiedzę. Zdobycie stanowiska z nastawieniem na szkolenie od podstaw jest stosunkowo trudne. Potencjalny kandydat powinien dysponować podstawową wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz działania systemów, z którymi będzie mieć do czynienia w pracy. Stanowi to doskonały punkt wyjściowy do zdobywania praktycznego doświadczenia — między innymi w formie staży.

Szkolenia z bezpieczeństwa w IT Online i Offline

Obecnie szkolenia online stanowią najwygodniejszą formę zwiększania swoich kwalifikacji. Uczestnictwo w lekcjach odbywających się w wirtualnych klasach jest możliwe z każdego miejsca na świecie. Dzięki temu bariery lokalizacyjne nie stanowią już przeszkody, a wartościowa wiedza jest na wyciągnięcie ręki. 

Zdalna forma nauczania pokrywa się z charakterystyką niektórych stanowisk w sektorze cybersecurity. Nie ma przeciwwskazań ku temu, abyś po kursie aplikował o stanowisko w firmie, która umożliwia współpracę zdalną. Taki model współpracy umożliwi Ci zdobywanie doświadczenia w zagranicznych przedsiębiorstwach, które oferują bardzo dobre warunki finansowe.

Czego nauczysz się na kursie?

Każdy kurs z zakresu bezpieczeństwa ma określony zakres i wymagania wstępne, z którymi warto się zapoznać przed dokonaniem zgłoszenia. Uzyskana wiedza pokrywa się z aktualnymi trendami w danej tematyce, co stanowi solidne wsparcie dalszego rozwoju zawodowego. 

Jako specjalista ds. bezpieczeństwa IT nie powinieneś zatrzymywać się tematach stricte związanych z zawodem. Dużym wsparciem może okazać się m.in. znajomość jednego lub kilku języków programowania.

Dlaczego warto?

Szkolenia dotyczące bezpieczeństwa sprawiają, że wejście na nową ścieżkę kariery staje się dużo prostsze. Znajomość podstawowych zagadnień pomoże Ci w zrozumieniu specyfiki tej dziedziny oraz ułatwi wybór specjalizacji, w której będziesz się rozwijać. Jeśli chciałbyś na co dzień stawiać czoła cyberzagrożeniom i zajmować się ochroną przed atakami hakerów – wybierz kurs z cybersecurity. 

Musisz pamiętać, że jako specjalista od cyberbezpieczeństwa powinieneś być zawsze o krok przed agresorem. Praca w tym sektorze technologicznym wymaga nieustannego rozwoju, śledzenia rozwoju nowych technologii — w szczególności technologii szyfrowania, IoT (internetu rzeczy) oraz systemów sztucznej inteligencji. 

Wybierz kurs z cybersecurity i rozwiń skrzydła!

Szkolenia cybersecurity oferowane przez Quatraco są dedykowane osobom, które chcą rozwinąć karierę zawodową m.in. jako tester bezpieczeństwa. Udział w nich podniesie Twoją wartość na rynku pracy i zapewni Ci lepszą pozycję negocjacyjną w procesie ustalania warunków współpracy. 

Cyberbezpieczeństwo jako sektor technologiczny rozwija się niezwykle szybko. Utrzymanie tempa jako specjalista ds. bezpieczeństwa IT jest sporym wyzwaniem, ale prestiż i benefity związane z objęciem tego stanowiska w pełni to rekompensują. 

Bezpieczeństwo-quatraco

Katalog szkoleń dotyczących bezpieczeństwa

BCS Podstawy Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji

Dla osób tworzących procedury zarządzania danymi, przetwarzające dane..

Czytaj więcej »

ISTQB Zaawansowany Tester Bezpieczeństwa

Przede wszystkim dla testerów, inżynierów DevOps, programistów, którzy wytwarzają oprogramowanie gdzie aspekty bezpieczeństwa odgrywają kluczową rolę.

Czytaj więcej »

Zapytaj nas o ofertę

Odpowiemy tak szybko jak to możliwe !!!

Gdańsk; al. Grunwaldzka 413

+48 608 43 17 49

Zobacz inne szkolenia

Zarządzanie zmianą

Sprawdź naszą ofertę szkoleń związanych z zarządzaniem zmianą w organizacjach ze szczególnym nastawieniem na procesy IT.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Agile i Scrum

Nowoczesne firmy potrzebują bardziej efektywnych metod pracy, które pozwolą lepiej rozumieć klienta i wykorzystywać możliwości pracowników

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Testowanie

Jesteś zainteresowany podniesieniem swoich kwalifikacji i zdobyciem globalnie rozpoznawanych certyfikatów ISTQB ?

Jesteś osobą odpowiadającą za ścieżkę kariery swoich pracowników ? Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Analiza biznesowa

Analiza biznesowa to dyscyplina badawcza polegająca na identyfikowaniu potrzeb biznesowych i określaniu rozwiązań problemów biznesowych.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Bezpieczeństwo

Nasi konsultanci i trenerzy mogą pomóc Twojej firmie wdrożyć najlepsze praktyki testowania, DevOps i zarządzania w metodykach AGILE.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Dev Ops

Obecnie pracujemy nad przygotowaniem szkoleń w zakresie zgodnym z DevOps Institute. Pierwszym szkoleniem będzie zgodne z DevOps Foundation.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco ?

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera

Strona quatraco.pl korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.