Szkolenia oparte o ISTQB

Szkolenia w ramach aktualnej ścieżki certyfikacji ISTQB

Szkolenia prowadzimy we współpracy z  z międzynarodowo rozpoznawalną firmą TSG Training z Wielkiej Brytanii. 

ISTQB to międzynarodowa organizacja zajmująca się standaryzacją i udoskonalaniem procesów testowych.

Rodzaje szkoleń opartych o ISTQB

Tester oprogramowania (QA engineer) zajmuje się weryfikacją poprawności oprogramowania. Obecnie jest to jeden z najbardziej rozchwytywanych zawodów w branży IT. Nie bez powodu – deficyt specjalistów i wysokie zarobki przyciągają chętnych, którzy chcą rozpocząć karierę zawodową w IT lub przebranżowić się. Specjalista z certyfikatami poświadczającymi jego umiejętności (w tym ISTQB) jest na rynku pracy wartościowym kandydatem, a oferowane wysokie wynagrodzenia przerastają najśmielsze oczekiwania.

Stanowisko testera oprogramowania charakteryzuje się ciekawą ścieżką rozwoju. Jeśli chcesz ją poznać – szkolenia oparte o ISTQB powinny być pierwszym etapem Twojej podróży po świecie QA (Quality Assurance).

Jaka jest cena szkoleń ISTQB?

Całkowita cena szkoleń ISTQB obejmuje część dydaktyczną oraz egzamin, którego zaliczenie upoważnia do otrzymania stosownej certyfikacji. Przed przystąpieniem do szkolenia należy zapoznać się z jego wymaganiami wstępnymi. W większości przypadków do egzaminu mogą przystąpić wyłącznie te osoby, które uzyskały certyfikację ISTQB na poziomie podstawowym (ISTQB Foundation Level). Z tego powodu jej koszt również należy uwzględnić przy planowaniu budżetu szkoleniowego.

Zaletą szkoleń ISTQB jest ich forma. Wszystkie szkolenia są realizowane w formie wirtualnej. Zdalna forma nauczania, a tym samym brak konieczności odbywania delegacji, oznacza sporą oszczędność czasu i pieniędzy. Jeśli konieczność wyjazdu była dotychczas zbyt dużym wyzwaniem logistycznym – obecnie wartościowa wiedza jest na wyciągnięcie ręki.

Materiały szkoleniowe

Osoby, które zdecydują się na wzięcie udziału w szkoleniu ISTQB, nie będą musiały poświęcać czasu na poszukiwanie informacji na własną rękę. Materiały szkoleniowe przekazane przez doświadczonych trenerów w pełni pokrywają się z aktualnym sylabusem ISTQB. Warto zaznaczyć, że szkolenia w Quatraco na tą chwilę są prowadzone w języku angielskim przez anglojęzycznych trenerów.

Ze względu na dynamikę rozwoju branży technologicznej, warto zapewnić sobie bezpośredni dostęp do najnowszej wiedzy poprzez uczestnictwo w szkoleniu. Uzyskanie certyfikatu ISTQB wymaga pewnego poziomu wiedzy, który w pełni gwarantuje obecność na zajęciach poświęconych testowaniu.

Dlaczego warto zdecydować się na szkolenie ISTQB w Quatraco?

Jesteśmy oficjalnym polskim przedstawicielem autoryzowanego dostawcy szkoleń ISTQB – firmy TSG-Training. Naszymi trenerami są osoby z kilkudziesięcioletnią praktyką w profesjach testerskich, jak i szkoleniach. Aktualna lista dostępnych szkoleń zgodnych z ISTQB znajduje się na podstronie “Terminarz szkoleń”, z którą warto się zapoznać i z wyprzedzeniem dołączyć do kursantów.

Jeśli jesteś zainteresowany karierą w branży IT, zdobycie wiedzy i zdanie egzaminu będzie świetnym początkiem. ISTQB, czyli International Software Testing Qualifications Board, to certyfikat, który może być punktem wyjściowym, na którym możesz bazować rozwój swojej kariery zawodowej.

W zależności od poziomu zaawansowania, szkolenie ISTQB może obejmować zróżnicowany zakres wiedzy. Osoby, które nie miały do czynienia z pracą w IT lub chcą usystematyzować elementarną wiedzę, powinny zainteresować się szkoleniem na poziomie podstawowym.

Kursy na poziomie podstawowym skupiają się m.in. na terminologii związanej z testowaniem oprogramowania, podstawach zarządzania testowaniem oraz istocie tego procesu. Solidny fundament, który gwarantuje szkolenie ISTQB, to doskonały sposób na rozpoczęcie pracy w IT.

W dalszej kolejności warto skorzystać z oferty modułów, które skupiają się na konkretnych specjalizacjach, takich jak Agile Tester, Model-Based Tester czy zaawansowany analityk testów technicznych. Jeśli masz już pewne doświadczenie zawodowe w testowaniu oprogramowania, dzięki szkoleniom ISTQB poznasz nowe wzorce, które z pewnością wpłyną na jakość i efektywność Twojej pracy.

Szkolenia ISTQB na poziomie rozszerzonym

Przykładowym szkoleniem, które ułatwia wyspecjalizowanie się w konkretnej dziedzinie, jest ISTQB Agile Tester. Szkolenie skupia się na testowaniu zwinnym, w tym na technikach, metodach, a także różnicach pomiędzy testowaniem tradycyjnym a zwinnym. Z dokładnym opisem szkolenia można się zapoznać na dedykowanej podstronie.

Kolejną interesującą propozycją jest szkolenie ISTQB Tester Aplikacji Mobilnych. Podstawowym zadaniem testera aplikacji mobilnych jest wyszukiwanie i raportowanie błędów, które następnie są naprawiane przez programistów. W momencie publikacji aplikacja jest w pełni sprawna i działa bezbłędnie, co byłoby niemożliwe bez silnej współpracy zespołowej.

Training - quatraco

Katalog szkoleń zgodnych z ISTQB realizowanych z TSG Training

ISTQB Poziom Podstawowy

Jeżeli jesteś osobą, która ma cokolwiek wspólnego z wytwarzaniem oprogramowania – programistą, analitykiem...

Czytaj więcej »

ISTQB Agile Tester

Dla testerów, programistów, DevOps, którzy pracują w środowisku zwinnym, lub zbliżonym do zwinnego.

Czytaj więcej »

ISTQB Tester Aplikacji Mobilnych

Dla osób, które pracują, bądź planują pracować w projektach dotyczących aplikacji mobilnych.

Czytaj więcej »

ISTQB Model-Based Tester

Dla profesjonalistów, pracujących na projektach bazujących na modelach znacząco poprawiających sposób komunikacji...

Czytaj więcej »

ISTQB Zaawansowany Analityk Testów (Sylabus 2019)

Dla doświadczonych testerów, którzy chcą rozszerzyć swoją wiedzę o wiedzę analityczną...

Czytaj więcej »

ISTQB Zaawansowany Analityk Testów Technicznych (Sylabus 2019)

Dla doświadczonych testerów, którzy chcą rozszerzyć swoją wiedzę o wiedzę techniczną...

Czytaj więcej »

ISTQB Zaawansowany Tester Bezpieczeństwa

Dla testerów bezpieczeństwa, testerów technicznych, koordynatorów bezpieczeństwa...

Czytaj więcej »

ISTQB Zaawansowany Techniczny Tester Zwinny

Dla zaawansowanych testerów pracujących w projektach opartych o metodyki zwinne...

Czytaj więcej »

ISTQB Zaawansowany Tester Wydajności​

Dla doświadczonych testerów technicznych, którzy zajmować się będą testowaniem wydajności, obciążenia i innych...

Czytaj więcej »

ISTQB Zaawansowany Inżynier Testów Automatycznych

Dzięki temu szkoleniu poznasz zaawansowane techniki automatyzacji testów...

Czytaj więcej »

ISTQB Zaawansowany Kierownik Testów​

Dla osób, którzy chcą rozwinąć swoją wiedzę o zaawansowane techniki zarządzania testami i zespołem testowym...

Czytaj więcej »

Zapytaj nas o ofertę

Odpowiemy tak szybko jak to możliwe !!!

Gdańsk; al. Grunwaldzka 413

+48 608 43 17 49

Zobacz inne szkolenia

Zarządzanie zmianą

Sprawdź naszą ofertę szkoleń związanych z zarządzaniem zmianą w organizacjach ze szczególnym nastawieniem na procesy IT.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Agile i Scrum

Nowoczesne firmy potrzebują bardziej efektywnych metod pracy, które pozwolą lepiej rozumieć klienta i wykorzystywać możliwości pracowników

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Testowanie

Jesteś zainteresowany podniesieniem swoich kwalifikacji i zdobyciem globalnie rozpoznawanych certyfikatów ISTQB ?

Jesteś osobą odpowiadającą za ścieżkę kariery swoich pracowników ? Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Analiza biznesowa

Analiza biznesowa to dyscyplina badawcza polegająca na identyfikowaniu potrzeb biznesowych i określaniu rozwiązań problemów biznesowych.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Bezpieczeństwo

Nasi konsultanci i trenerzy mogą pomóc Twojej firmie wdrożyć najlepsze praktyki testowania, DevOps i zarządzania w metodykach AGILE.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Dev Ops

Obecnie pracujemy nad przygotowaniem szkoleń w zakresie zgodnym z DevOps Institute. Pierwszym szkoleniem będzie zgodne z DevOps Foundation.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco ?

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera

Strona quatraco.pl korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.