Testowanie oprogramowania

Z uwagi na COVID-19 w chwili obecnej szkolenia realizujemy głównie w trybie wirtualnej klasy (online) i w Trójmieście fizycznie, ale na specjalne życzenie Państwa możemy przeprowadzić szkolenie u klienta przy uwzględnieniu wszystkich zapezpieczeń epidemicznych.

Testowanie oprogramowania

IT daje ogromne możliwości rozwoju. Osoby spoza branży IT najczęściej kojarzą ją z zawodem programisty, który, choć jest niezwykle popularny, nie stanowi jedynej możliwości na zdobywanie doświadczenia. Wybór zawodów związanych z technologiami informacyjnymi jest zdecydowanie szerszy, a do tego grona zalicza się między innymi testowanie oprogramowania.

Dla kogo przeznaczone są szkolenia z testowania oprogramowania?

Szkolenia z testowania oprogramowania cieszą się dużym zainteresowaniem. Sprzyjające warunki pracy zachęcają kolejne osoby do spróbowania swoich sił w tej dziedzinie technologii. Sektor IT rozwija się niezwykle dynamicznie, co sprawia, że ścieżka kariery w tej branży może być pasjonującą przygodą, mającą niezliczone możliwości rozwoju.

Jedną z grup, do której kierowana jest nasza oferta szkoleniowa, są osoby niemające wykształcenia ani doświadczenia w IT. Szkolenia na poziomie podstawowym nie wymagają od uczestników specjalistycznej wiedzy. Umiejętność obsługi komputera to najważniejsze kryterium przystąpienia do szkolenia. Uczestnicy przystępujący do szkoleń na poziomie podstawowym najczęściej chcą się przekwalifikować, także z zawodów kompletnie niezwiązanych z IT, lub zbudować solidne fundamenty do rozpoczęcia kariery zawodowej.

Ze szkoleń na poziomie podstawowym mogą również skorzystać osoby, które mają już pewne doświadczenie w zawodzie, jednak zależy im na ugruntowaniu posiadanej wiedzy. Dobrym zakończeniem szkolenia będzie pozytywne zaliczenie egzaminu, które zostanie potwierdzone stosowną certyfikacją. Certyfikaty poświadczające znajomość podstawowych zagadnień mają istotny wpływ na postrzeganie potencjalnego pracownika przez pracodawców. Nierzadko to od ich posiadania zależy kwestia zatrudnienia danej osoby w firmie.

W ofercie Quatraco znajdują się również zaawansowane szkolenia z testowania oprogramowania, które ukierunkowują uczestników na konkretne specjalizacje. Szkolenia takie jak “ISTQB Agile Tester” czy “Zaawansowany Tester Wydajności” odpowiadają na bieżące trendy rynku IT i tym samym umożliwiają zdobycie dobrze płatnej pracy jako specjalista od wybranego zagadnienia. W szczególności powinny zainteresować się nimi osoby, które mają już doświadczenie w testowaniu oprogramowania, a ich celem jest poszerzenie zakresu swoich kompetencji.

Kursy na testera oprogramowania Online

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się kursy na testera oprogramowania online. Dogodna forma ich realizacji stanowi niewątpliwy atut – dzięki temu są one łatwiej dostępne, a tym samym więcej osób może skorzystać z zawartej w nich wiedzy.

Zdalne nauczanie jest możliwe niezależnie od poziomu zaawansowania szkolenia. Wirtualne klasy łączą zalety zajęć stacjonarnych i plusy wynikające z możliwości odbywania zajęć z dowolnego, wybranego przez siebie miejsca. Argumentem przemawiającym za nauczaniu w wirtualnych klasach jest możliwość interakcji i motywowania się, co w przypadku kursów wykonywanych samodzielnie jest niemożliwe.

Metody szkoleniowe w Quatraco

Jednym z najbardziej znanych rodzajem szkoleń są szkolenia oparte o ISTQB. Obco brzmiący akronim, który rozwija się jako International Software Testing Qualifications Board, oznacza nazwę stowarzyszenia non-profit specjalizującego się w certyfikacji dla testerów oprogramowania. Organizacja ta została założona w 2002 roku i od tego czasu udzieliła już ponad 774000 certyfikacji (dane aktualne na lipiec 2021). W odniesieniu do ponad miliona przeprowadzonych egzaminów można stwierdzić, że ogólna zdawalność egzaminów ISTQB wynosi około 70%.

Tysiące testerów oprogramowania z ponad 100 krajów świata zyskało możliwość zdobycia pracy w zawodzie dzięki ISTQB. Schematy możliwych ścieżek rozwoju są dopasowane do bieżących trendów rynkowych. Warto pamiętać, że nie trzeba mieć doświadczenia w IT, aby móc uzyskać certyfikat ISTQB – osoby początkujące powinny wówczas zdecydować się na szkolenie na poziomie podstawowym. Zdanie egzaminu i uzyskanie certyfikatu na poziomie podstawowym otwiera przed testerem dalsze możliwości rozwojowe.

Szkolenia medotyczne i narzędziowe to kolejna kategoria szkoleń, którym warto poświęcić swój czas. Ich zakres obejmuje praktyczne aspekty testowania, co pozwala na zdobycie wiedzy w technicznym obszarze pracy jako tester oprogramowania. Takie szkolenia mogą obejmować jedno konkretne zagadnienie, na przykład testowanie automatyczne przy użyciu języka programowania Java. Sprzyja to przede wszystkim osobom z doświadczeniem, chcącym poszerzyć swój zakres kwalifikacji.

Rodzaje testów

Każdy programista zajmuje się pisaniem kodu. To, co wyróżnia każdego z nich, jest język programowania, którego używają w codziennej pracy. To od tego zależy, jaki rodzaj kodu tworzy programista oraz jakie produkty powstają dzięki ich zaangażowaniu.

Podobnie jest w przypadku testerów oprogramowania – co prawda każdy z nich zajmuje się analizowaniem produktu, tworzeniem przypadków testowych i zgłaszaniem błędów, jednak praca każdego z nich różni się pewnymi szczegółami. Najważniejszą różnicą jest rodzaj przeprowadzanego testowania – można to robić albo automatycznie, albo manualnie.

Podstawowym wymaganiem, które musi spełniać każdy tester automatyczny, jest znajomość języka programowania, który umożliwi mu stworzenie testu. W testowaniu manualnym umiejętności programistyczne nie są wymagane. Trudno stwierdzić, która metoda testowania jest lepsza – w dużej mierze zależy to od przypadku. Jest to jednak wybór, którego należy dokonać na samym początku, czyli na etapie doboru szkoleń.

Praca jako tester oprogramowania

Praca jako tester oprogramowania ma wiele plusów. Jednym z nich jest możliwość podjęcia pracy zdalnej – po okresie wdrożenia pracownik może wykonywać swoje obowiązki na odległość. Ze względu na charakterystykę pracy, testerzy oprogramowania mogą liczyć także na elastyczny czas pracy.

Ścieżka kariery testera oprogramowania jest niezwykle ciekawa i bogata w możliwości rozwoju. Ten zawód stanowi dobry punkt wyjściowy do zmiany zajęcia – jako tester łatwo jest przekwalifikować się na przykład na programistę, analityka, administratora, wszystko zależy woli do rozwoju, umiejętności, i … talentu.

Zapytaj nas o ofertę

Odpowiemy tak szybko jak to możliwe !!!

Gdańsk; al. Grunwaldzka 413

+48 608 43 17 49

Katalog szkoleń

Szkolenia oparte o ISTQB

ISTQB to międzynarodowy standard dotyczący testowania, który został stworzony przez setki ekspertów dziedzinowych z całego świata. Szkolenie realizowane przez firmę partnerską TSG Training, akredytowanym dostawcą szkoleń z Wielkiej Brytanii.

Szkolenia metodyczne

Szkolenia dotyczące wybranych metodyk automatyzacji, zarządzania testowaniem, testowania wydajności, narzędziowe, dzięki którym kursanci zapoznają się z najnowszymi trędami w technologii testowania.

Zobacz inne szkolenia

Zarządzanie zmianą

Sprawdź naszą ofertę szkoleń związanych z zarządzaniem zmianą w organizacjach ze szczególnym nastawieniem na procesy IT.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Agile i Scrum

Nowoczesne firmy potrzebują bardziej efektywnych metod pracy, które pozwolą lepiej rozumieć klienta i wykorzystywać możliwości pracowników

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Testowanie

Jesteś zainteresowany podniesieniem swoich kwalifikacji i zdobyciem globalnie rozpoznawanych certyfikatów ISTQB ?

Jesteś osobą odpowiadającą za ścieżkę kariery swoich pracowników ? Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Analiza biznesowa

Analiza biznesowa to dyscyplina badawcza polegająca na identyfikowaniu potrzeb biznesowych i określaniu rozwiązań problemów biznesowych.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Bezpieczeństwo

Nasi konsultanci i trenerzy mogą pomóc Twojej firmie wdrożyć najlepsze praktyki testowania, DevOps i zarządzania w metodykach AGILE.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Dev Ops

Obecnie pracujemy nad przygotowaniem szkoleń w zakresie zgodnym z DevOps Institute. Pierwszym szkoleniem będzie zgodne z DevOps Foundation.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco ?

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera

Strona quatraco.pl korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.