Zarządzanie zmianą​

Zarządzanie zmianą jest kluczowym procesem przy wdrażaniu jakichkolwiek zmian organizacyjnych i procesowych. Obecnie w naszym pakiecie oferujemy szkolenie dotyczące implementacji zmian procesowych w branży IT w procesach zarządzania projektem, zarządzania zmianą i testowania w oparciu o metodę 8 kroków Kottera.

Szkolenia z change management — do kogo są skierowane?

Rozwój firmy wymaga od liderów wprowadzania zmian. Proces ten powinien być spójny i logiczny, jednak bez wiedzy na temat zarządzania zmianą trudno go zaplanować i skutecznie realizować. Szkolenia change management są dedykowane osobom, które odpowiadają za organizację funkcjonowania przedsiębiorstwa działającego w branży IT. W szczególności dotyczy to przedsiębiorstw w trakcie fuzji, zmieniających model biznesowy lub wdrażających nowe systemy IT.

 

Program szkolenia został przygotowany zgodnie z wytycznymi metody 8 kroków Kottera. Jej podstawowym założeniem jest zdefiniowanie zmiany nie jako jednorazowego wydarzenia, ale jako procesu, który może trwać nawet latami. John P. Kotter przedstawił proces zmiany jako zestawienie następujących 8 kroków:

  1. Uświadomienie pracownikom, że natychmiastowe wprowadzenie zmian jest niezbędne,
  2. Wybór właściwych osób odpowiedzialnych za przeprowadzenie procesu,
  3. Określenie celów, wizji i planu działania,
  4. Dbałość o komunikację wewnątrz przedsiębiorstwa, zdobycie poparcia pracowników,
  5. Usunięcie wszelkich przeszkód mogących utrudniać realizację wizji,
  6. Osiąganie i świętowanie krótkookresowych sukcesów,
  7. Kontynuowanie wprowadzonych zmian,
  8. Stworzenie nowej kultury organizacyjnej.

 

Kotter w swojej metodzie uwzględnia typowe przeszkody, z którymi zmaga się większość organizacji chcących wprowadzić zmiany w organizacji pracy. Umiejętność radzenia sobie z nimi przyda się każdemu, kto uczestniczy w tym procesie. 

Korzyści szkolenia

Wiedza na temat change management znacznie ogranicza ryzyko niepowodzenia procesu zmiany. Dzięki szkoleniu change management wzbogacisz swoje kompetencje i dowiesz się, jak zwiększyć efektywność procesu zmiany. Zdobyte doświadczenie wpłynie na jakość Twojej pracy, co z kolei przełoży się pozytywnie na dalszy rozwój zawodowy. 

Certyfikacja change management ITIL

ITIL to zbiór wytycznych dotyczących budowy, rozwoju i zarządzania usługami IT. Szkolenia z zakresu ITIL zaliczają się do portfolio brytyjskiej firmy AXELOS, której rozwiązania są stosowane w przedsiębiorstwach z sektora prywatnego oraz publicznego w ponad 150 krajach. Certyfikacja change management ITIL jest uznana na arenie międzynarodowej — jej posiadanie zapewni Ci przewagę nad innymi kandydatami, nie tylko na rodzimym rynku.

Zapytaj nas o ofertę

Odpowiemy tak szybko jak to możliwe !!!

Gdańsk; al. Grunwaldzka 413

+48 608 43 17 49

Zobacz inne szkolenia

Zarządzanie zmianą

Sprawdź naszą ofertę szkoleń związanych z zarządzaniem zmianą w organizacjach ze szczególnym nastawieniem na procesy IT.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Agile i Scrum

Nowoczesne firmy potrzebują bardziej efektywnych metod pracy, które pozwolą lepiej rozumieć klienta i wykorzystywać możliwości pracowników

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Testowanie

Jesteś zainteresowany podniesieniem swoich kwalifikacji i zdobyciem globalnie rozpoznawanych certyfikatów ISTQB ?

Jesteś osobą odpowiadającą za ścieżkę kariery swoich pracowników ? Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Analiza biznesowa

Analiza biznesowa to dyscyplina badawcza polegająca na identyfikowaniu potrzeb biznesowych i określaniu rozwiązań problemów biznesowych.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Bezpieczeństwo

Nasi konsultanci i trenerzy mogą pomóc Twojej firmie wdrożyć najlepsze praktyki testowania, DevOps i zarządzania w metodykach AGILE.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Dev Ops

Obecnie pracujemy nad przygotowaniem szkoleń w zakresie zgodnym z DevOps Institute. Pierwszym szkoleniem będzie zgodne z DevOps Foundation.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń otwartych i zamkniętych !

Dowiedz się więcej

Chcesz być na bieżąco ?

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera

Strona quatraco.pl korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.